ثبت نام بلیت جام جهانی 2018

 

مرحله اول فروش بلیت بازیهای جام جهانی 2018 روسیه در تاریخ 12 اکتبر به پایان رسید. در این مرحله 2 میلیون نفر درخواست خود برای خرید بلیت را به فیفا ارسال نمودند.

در حالی که تکلیف اکثر تیمهایی راه یافته به جام جهانی 2018 مشخص شده است، در مرحله اول فروش بلیت که از 14 سپتامبر تا 12 اکتبر ادامه داشت، بیش از 2 میلیون درخواست بلیت ارسال گردید. بیش از 70 درصد از حجم درخواست ها مربوط به شهروندان روسیه می باشد. 30 درصد درخواست ها مربوط به کشورهای دیگر که عمدتا شهروندان آلمان، برزیل، آمریکا، آرژانتین، چین، کلمبیا و مصر را شامل می شود. طبیعی است که با مشخص شدن تکلیف دیگر تیمها، میزان درخواست بلیت با رشد بیشتری مواجه خواهد شد.

اگر تعداد درخواست ها از میزان بلیت بیشتر باشد، با استفاده از قروئه کشی، بلیت ها به افراد خوش شانس تعلق خواهد گرفت. باید به این نکته توجه داشت که تمام بلیتها به نام افراد صادر خواهد شد و هنگام ورود به ورزشگاه مشخصات قید شده در بلیت باید با مشخصات شخص مطابقت داشته باشد. برای تمام افراد “پاسپورت طرفدار” صادر خواهد شد.

 

مرحله دوم فروش بلیت بعد از قرعه کشی فیفا آغاز می شود. زمانی که تکلیف همه تیمهای راه یافته به جام جهانی 2018 و استادیومهای که تیمها در آن بازی خواهند کرد مشخص شده است. دوره دوم فروش بلیت نیز در دو مرحله خواهد بود. در مرحله اول تمام متقاضیان درخواست خود را ارسال نموده و بعد از ثبت نام اگر تعداد درخواستها بیشتر از ظریف استادیوم باشد قرعه کشی صورت خواهد گرفت و تکلیف بلیتها از طریق قرعه کشی مشخص می شود.

مرحله دوم فروش بلیت از 5 دسامبر 2017 تا 31 ژانویه 2018 ادامه خواهد داشت. در صورتی که تمام بلیتها در این مرحله به فروش نرسید، مرحله نهایی فروش بلیت از 13 مارس تا 3 آپریل 2018 برگزار خواهد شد.

در بازیهای جام جهانی 2018 روسیه چهار نوع بلیت به فروش می رسد. بلیتها در یک بازی مشخص یا بلیت در استادیوم مشخص (VST)  که با درجه یک تا چهار مشخص می شود؛ بلیت بازیهای یک تیم خاص (TST) ، بلیت تماشاگر (ST) ؛ بلیت طرفدار برای یک تیم خاص که از یک تا سه درجه بندی می شود (CST).

بلیت برای یک مسابقه خاص: این بلیت برای تمام مسابقه قابل دسترس است (از بازی شماره یک تا 64). این نوع بلیت در تمام مراحل فروش (مرحله یک به پایان رسیده است ولی شما می توانید بخت خود را در مرحله دوم و سوم امتحان کنید) قابل خریداری می باشد.